O skupině Hudební kalendář Fotogalerie Vydaná CD Novinky Repertoár skupiny
 


 
GinevraPrávě vyšlo nové CD


Romana Plecitá
*
flétny, kornamúza, krumhorn, zpěv

Eva Čechová
*
bodhrán, krakůž, conga, zpěv

Václav ,,Kenny" Nekolný
*
kytara, zpěv


Libor Tauš
*
basová kytara,  zpěv


Václav Plecitý
*
kytara, mandolína, zpěv, vedoucí skupiny


Václav Pikrt
* housle, zpěv

Česky / English   

           Ginevra, hrající vlastní písně a balady, vznikla na jaře roku 1997. Její název jsme si vypůjčili z dob rytířů kulatého stolu od skotské královny Ginevry, neboť naše začátky byly nakloněny právě irským a skotským melodiím. Postupně jsme začali tvořit písně vlastní a protože česká historie je studna bezedná a různých příběhů, historických dokumentů i pověstí je mnoho, bylo z čeho vybírat. Nutno podotknout, že opěvovat dobu minulou je opravdu řehole a to hlavně pro její krutost, někdy až morbiditu. Snad proto v našich písních zaznívá spíše pesimistický tón. Pokud chce někdo definovat naše hudební zaměření pak vězte, že nejsme typicky historická skupina, ale spíše pseudohistorická. Vše ostatní je o hudebním aranžmá a o pocitech autorů jak textu, tak i hudby. Nechceme posuzovat do jaké míry se lišíme od historické autentičnosti v nástrojovém či vokálním zpracování. Spíše se snažíme, aby náš hudební pohled do historie byl pro posluchače srozumitelný a snadno zapamatovatelný.

Pro uvolnění od nikterak růžových témat, řadíme k repertoáru i písně skočné, kramářské a žertovné. 
Při koncertech v romantickém prostředí našich hradů a zámků se oblékáme do dobových kostýmů, které nám pomohou přiblížit atmosféru a vrátit nás o nějaké to století zpět.

Nakonec bychom chtěli oslovit ty, co brouzdají více v naší historii než na internetu, o pomoc při hledání zajímavých příběhů či pověstí této země s prosbou o jejich zaslání naší skupině. Více příběhů – více písní!

Předem Vám děkujeme.

Zpívají a hrají:

Václav Plecitý –
kytara, mandolína, zpěv, vedoucí skupiny
Romana Plecitá –
flétny, kornamúza, krumhorn, zpěv
Václav ,,Kenny" Nekolný –
kytara, zpěv
Eva Čechová –
bodhrán, krakůž, conga, zpěv
Libor Tauš  – basová kytara,  zpěv
Václav Pikrt
- housle, zpěv

        ****************************************

    The music band GINEVRA, playing their own songs and ballads, was founded in spring 1997.

The name comes from the age of King Arthur - from the Scottish queen Ginevra. It was because of the fact that we were really interested in Irish and Scottish melodies. Slowly we were trying to compose our own songs. And because our history is full of stories, legends, historical documents and heroes, it wasn`t such a big problem.

We have to say that sometimes it`s not so funny to be excited about the age for it`s cruelty and morbidity. Maybe that`s why you can hear a more pessimistic sound in our songs.

We aren`t a typical historical band. I would say we are more pseudo-historical. Everything else is about the author`s feeling (the music as well as the words).

We try to make our ”trip to history” more interesting and understandable for the audience. For relaxing we also include some funny and happy songs in our repertoire. We use historical costumes at the concerts in castles and chateaux. It helps to feel the atmosphere better and return back to those ages.

At the end we would like to ask you for a help (it`s for those who are interested in history). If you know some interesting stories or legends please let us know and send it to us.

Morestories – moresongs!

 
Zpěvník Příbramská svatohorská šalmaj Objednejte si Pro pořadatele Napište nám Bálová skupina AJETO!


   

počítadlo.abz.cz
kniha návštěv